O društvu

Turistično društvo Žirovski Vrh deluje od leta 1997. Od takrat dalje pripravljamo našo prvo in danes največjo prireditev - Praznik žetve na Žirovskem Vrhu. Z leti se je v društvu pojavilo mnogo idej in tako je dogajanje v kraju popestrila markirana tematska pot - Pot skozi Zalo. Člani smo pot označili, a pohodniki na njej so bili redki, saj ni bilo prave promocije. Z letom 2011, ko je pot s pomočjo projekta Duša tematskih poti dobila vsebino, se je obisk močno povečal. V naslednjem letu je bila pot prejemnica naziva 3. naj tematska pot v Sloveniji po mnenju komisije na Turistični zvezi Slovenije. Enak naziv je prejela tudi leta 2015, ko se je njena vsebina močno izboljšala in dopolnila.

Žirovski Vrh je bil v preteklosti poznan po rudniku urana, sedaj njegovo prepoznavnost večamo člani TD Žirovski Vrh, s pripravo različnih dogodkov in lično ureditvijo kraja. Na razglednem hrbtu Žirovskega vrha se vsak zadnji vikend v juliju zgodi prireditev Praznik žetve. Pomladi in jeseni pripravimo organiziran pohod po poti skozi Zalo. Do nedavnega smo prirejali tudi salamiado - ocenjevanje domačih suhih salam, ki pa jo bo zamenjal nek drug dogodek v organizaciji podmladka društva.

Tam mimo poteka znamenita Rupnikova linija, žirovski in gorenjevaški kolesarski krog ter Gorenjska turistična panoramska cesta. Na razgledni točki s pomočjo plošče prepoznate bližnje in daljne vrhove.

Vse več pozornosti posvečamo najavljenim skupinam, ki rade prihajajo v naš kraj in si ga ogledajo. Zanje vedno pripravimo nepozaben dan.

Za pohodnike izvajamo organizirane pohode po tematski poti skozi Zalo in po novo nastali Medvedkovi poti. Le kdo še ne pozna mahovite medvedke, ki pozdravlja obiskovalce sredi Zale? Vsa ta ponudba vas vabi v kraj s krasnimi razgledi in prijaznimi ljudmi, ki si radi vzamejo čas za vas. Popeljejo vas po poti skozi Zalo, vas razvajajo z domačimi dobrotami in vam povedo marsikatero zgodbo, ki vas prepriča, da se v kraj vrnete še kdaj.

Kraj ponuja pestro izbiro domačih izdelkov in pridelkov, ki jih nudijo kmetije z dopolnilnimi dejavnostmi. Vse več je ekoloških kmetij, veliko zanimanja pa požanjejo tudi različne dopolnilne dejavnosti s katerimi se ukvarjajo in tako dajejo dodano vrednost kmetijam in temu načinu življenja.

Predsednik

Ime in Priimek: Štefan Bogataj
T: 051411474
Podpredsednik